Tarikat ve cemaatlerin bağış yolsuzlukları

          Serkan Özçalık kardeşimiz, son günlerde yolsuzlıkları gün ışığına çıkan (Gayri müslümler sayesinde) Deniz feneri ile ilgili güzel bir bloğ hazırlamış.Paylaşak istedim.Kendisine emekleri için teşekkür ederim. Lütfen okuyunuz. Bet*Sa

İnsanımız; görmemek, anlamamak, bilmemek ve bilgi edinmemek için alenen savaş veriyor direniyor.
Tutturmuşlar bir “Deniz Feneri”dir gidiyor.
Deniz Feneri’nin; ne olduğunu, kimlerin organize ettiğini, milletin nasıl söğüşlendiğini, bu paraların kimlerin cebine aktığını, yıllardır kim anlatıyor?
Deniz Feneri ne ki? Denizde bir damla…
Tarikat ve cemaatlerin sayılamayacak kadar çok vakıflarına bağlı bir sürü yardım unsuru adı altında hortumcu dalavera mevcut.
Bu unsurlar; Batı Trakya ve Bosna’dan başlayarak, Çeçenistan’a, Gürcistan’a, Filistin’e, Afganistan’a bilmem nerelere kadar, sözde yardım adına uzanıyor. Dahası her deprem-tsunami ve benzeri doğal afette yine sözde insani yardım adına bağışlar toplanarak “lüp”letiliyor.
Hepsi bu mu? Hayır… Hiç bu kadarla yetinir mi bu Müslüman geçinen, Allah’tan korkmaz kuldan utanmazlar. 
İrili ufaklı bir alay iş yerinde sadaka kutuları mevcut. Bunlar tarikat ve cemaatlere bağlılığın simgesidir. Tarikat ve cemaatler tamamen Kürt yapıya sahip olduklarından, bu paraların bir kısmı cemaat içinde kalırken bir kısmı PKK’ya aktarılmakta. Türkiye’deki tüm tarikat ve cemaatler gerek Barzani ve gerekse Talabani ile dirsek temasındalar.
Bir örnek vereyim; Yıllar önce Barzani’nin desteğindeki PKK grubu, Türkiye’deki bölgesel çalışmalar için sınırı geçip, Türkiye’deki destekçileri ile buluşma noktasına giderken, askerimizin durumu fark etmesi üzerine çatışma çıkmıştı. Bu çatışma, PKK’lıların buluşma noktası olan söz konusu köye kadar ulaşır. Köyü saran askerimiz, PKK’lıların teslim olmasını ister. Köyden gelen cevap; “Burada PKK’lı yok…”
Bir tam gün bekleyen asker, bu kez köye girerek arama yapmaya kalkar. İşte tam bu noktada Tüm ülke gazetelerinde manşetler atılmaya başlamıştır: “Asker, doğuda masum köyleri ateşe veriyor” diye. İşte böyle… Sen, neyin ne olduğunu bilmeden kamuoyuna yalan yanlış bilgileri, eksik bilgileri aktarırsan PKK’nın ekmeğine böyle yağ sürersin. Vatan hainleri, bu vatanın düşmanları da böyle “mazlum” rollerini oynarlar. Keza; Burada askerin düşürüldüğü kötü durum…
Haber basına tarikat ve cemaatler kanalı ile iletildi. Yani burada da PKK’ya yataklık yapılmış oldu.
Şimdi anlatacağımı iyi dinleyin lütfen.
Eğer bir işyeriniz varsa yada çalışanı iseniz mutlaka rastlamış olmanız lazım.
Yaşlı, saçlı sakallı bir ihtiyar. Genellikle hep yorgundur bunlar (senaryo gereği, Allah için bir iş yapıyorlar ya… Çok koşturuyorlar…) ve bir yere girdiklerinde önce; “Bir bardak su” isterler.
Daha sonrası; Genellikle cami yaptırma diye başlayan, sonrasında kuran kursu, yetimlere yardım diye devam eden palavra…
Bu ihtiyarlar, her bölgede (bilhassa Ümraniye ve çevresi) özenle seçiliyor, kılık kıyafetleri özenle hazırlanıyor. Ellerinde (yasal olmayan) makbuzlarda mevcut. Bunlar, belli saatlerde belli yerlerde buluşurlar. Otobüsler bu adamları alır ve planlı olarak seçilmiş bölgelere götürürler. Bu tam bir organizasyondur. Bu işle ilgili olarak çalışan (sadece İstanbul’da) 1500’ün üzerinde bir insan unsuru var. Tarikat ve cemaatler birbirlerinden haberdar olduklarından burada bir karışıklık çıkmaz. Ayrıca zaten birde bölgesel olarak paylaşım söz konusudur.
İşte bu yaşlı adamlar, gün boyu o dükkan senin bu işyeri benim dolaşıp dururlar. Şimdi sıkı durun. Bu adamların, sadece bir tanesinin günde en az topladığı nakit; 1000 Ytl.
Bu arada gaza gelip, bilezik ve yüzük veren mi ararsın, çek, hisse senedi veren mi? Daha bir gaza gelip, arsa, yazlık ev verenlerde pek küçümsenmez.
Akşam olduğunda bu yaşlılar yine belli yerlerde toplanırlar ve geri dönüş başlar. Fakat, bu geri dönüşte farklılık, araçlarda toplanan avantaları – keriz paralarını (aynen kendileri böyle söylüyorlar) tahsil edecek yetkililer bulunmaktadır.
Her şey yazılır ve teslim edilir. Ay sonunda bir ihtiyar ne kadar toplamışsa, o paranın (tarikatlara göre değişiyor) % 10 – % 15 – % 20’sini alır.
Şimdi yine dikkat edin. Niye ay başında ödeme yapılıyor diyeceksiniz ya…
Paranın bankada 1 ayda faiz getirisini hesap ediyorlar… Yani ihtiyarın hakkını, 1 ay sonunda bankadaki artı gelirden ödemiş oluyorlar. “Faiz haramdır” diyen çakalları gördünüz mü?…
Perpa gibi, sanayiler gibi çoklu işyerlerine sahip alanlar, bunların en büyük av bölgeleri.

Şimdiden, Kurban Bayramı (yolsuzlukları-hırsızlıkları) planlanmaya başlandı bile.

Dün bir söyleşide; “Yok canım. Bu Deniz Feneri işi burada kalmaz. Kimse ört-bas edemez. Görürsünüz…” demişti bir dost.
Kendisine; “Mercümek konusunu hatırladın mı?” dedim.
Dostumuz cevap verdi; “Ha. Babana rahmet be kardeşim, çok sağol… Bak bütün millet ramazanda mercimek fiyatı artacak demişti. Arttı mı? Artmadı. Arttırmazlar…”
İşte, (Süleymen Mercümek)’i bile böyle yalayıp yuttururlar adama…
Dostça kalın.

Reklamlar

2 comments on “Tarikat ve cemaatlerin bağış yolsuzlukları

 1. Abiciğim bunların sermayesi din sömürücüğü…
  Allah adına vatandaşı soyuyorlar ama hala bunu göremeyen insanlarımız çok…
  Allah adına vurgun yapıyorlar.Ama Alah\’ından bulacaklar belalarını inşallah.Artık son sahneleri oynuyorlar.
  Serkan arkadaşa da teşekkür ederim paylaşımları için.

 2. Televizyonlarda dikkatimi çeken bir durum var.
  Haber bültenlerinde deniz fenerinin almanya yolsuzlukları ile ilgili haberleri izliyoruz.
  Birkaç saat sonra aynı tv nin reklam kuşağında.. yüzyılın iyilik hareketi hadi.. sizde katılın şeklinde.. deniz fenerinin reklamları dönüyor.
  Kanal d de ve Show tv de gördüm bu reklamları.
   
  Adamlar hala utanıp sıkılmadan reklam veriyor , ve neyin ne olduğunu bilen (sözde) kanallar ..
  bu kanalların başında ki insanlar bu reklamları almaya devam ediyor…
  Eyyy.. reklam gelirleri nelere kadirsin.. pes diyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s